Yangın Kapısı

yangın kapısı

Yangın kapısı, yapı güvenliği ve yangın koruma söz konusu olduğunda en önemli unsurlardan biridir. Bu kapılar, alevlerin ve dumanın yayılmasını engellemek için bariyer görevi görmekte ve aynı zamanda bir yangın durumunda binada bulunanlar için hayati öneme sahip bir kaçış yolu sağlamaktadır. Acil Yangın Kapısı olarak, yangın güvenliği ve yapı güvenliğine öncelik veren, yüksek kaliteli yangın kapısı çözümleri sunuyoruz. Ürünlerimiz, yangına dayanıklılık ve güvenli tahliye sağlamak için özenle tasarlanmış ve sertifikalandırılmıştır. 

Sertifika  

Yangın kapılarımız, TS EN 1634-1 + A1 standartlarına göre E 60, E 90, E 120 ve E 180 dakika yangına dayanıklılık, EI 60, EI 90, EI 120 ve EI 180 dakika yangın ve izolasyon dayanımına sahiptir ve yangın yönetmeliklerine uygundur. Ayrıca kapılarımız, endüstri gereksinimlerini karşılayan ve aşan en kaliteli, güvenilir yangın güvenliği çözümleri sağlama taahhüdümüzü gösteren EN 13501-2 standartlarına bağlı Sınıflandırma Raporlarına sahiptir. 

Yangın Kapısı Çeşitlerimiz 

Tek Kanatlı Yangın Kapısı: Genellikle daha dar alanlarda kullanılan tek kanatlı yangın kapıları, yangına dayanıklı malzemelerden yapılmış ve yangına karşı belirli bir süre direnç gösteren tek kanatlı kapılardır. Bu kapılar, bina içerisindeki yangın güvenliğini sağlamak için önemli bir role sahiptir.  

Çift Kanatlı Yangın Kapısı: Büyük alanlarda ve geniş açıklıklarda kullanılan çift kanatlı yangın kapıları, iki adet yan yana monte edilmiş kapıdan oluşur. Bu kapılar, tek kanatlı yangın kapılarına göre daha büyük açıklıkları kapatmak için uygun bir seçimdir ve aynı zamanda daha geniş bir tahliye yolu sağlar.  

Camlı Yangın Kapısı: Camlı yangın kapıları, yangına dayanıklı cam paneller içeren yangın kapılarıdır. Bu kapılar, yangın anında içeride kalanların dışarıyı görmelerine ve dışarıdakilerin içeride neler olduğunu görmelerine olanak tanır. Aynı zamanda, yangın kapısının estetik ve mimari açıdan daha şık görünmesini sağlar.  

Yangın Kapısı Özelliklerimiz 

 • Yangın kapılarımız, birinci sınıf güvenlik ve dayanıklılık sağlayan bir dizi etkileyici özelliğe sahiptir. Her kapı, en yüksek endüstri standartlarını karşılayan bir tasarımla en iyi korumayı sağlamak için özenle üretilmiştir. 
 • Yangın kapılarımızın en önemli özelliklerinden biri, üstün kalite ve performanslarını kanıtlayan 1634-1 Sertifikasıdır. Müşteriler, özel ihtiyaçlarına bağlı olarak 60, 90, 120 ve 180 dakikalık çeşitleri içeren bir dizi yangına dayanıklılık seçeneği arasından seçim yapabilmektedir. Bu esneklik, kapılarımızın çok çeşitli uygulamalar için uygun olmasını sağlar. 
 • Bu özel seçeneklere ek olarak, hem projeye özel hem de standart ölçüler için hızlı teslimat sunuyoruz. Zamanında hizmet verme taahhüdü, müşterilerimizin ihtiyaç duydukları korumayı mümkün olan en kısa sürede almalarını sağlar. 
 • Yangın kapılarımızın yapımında maksimum esneklik sağlamak için yüksek kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Her bir kapının iki yüzü dayanıklı, yangına dayanıklı galvaniz veya DKP sac ile kaplanırken, kapı kanadı 60mm kalınlığında yangına dayanıklı yalıtım malzemesi ile doldurulmuştur. Bu ekstra koruma katmanı, yangının odalar arasında yayılma riskini en aza indirmeye yardımcı olur. 
 • Kapılarımız ayrıca her kanatta stabilite ve desteği artırmaya yarayan iki menteşe ile donatılmıştır. Ürünlerimizin yangına karşı dayanıklılığını daha da artırmak için kapı çerçevesine monte edilmiş ısıyla genleşen fitil (şişen fitil, şişirilebilir conta) kullanıyoruz. Bu yenilikçi özellik, ısıya maruz kaldığında genişleyerek dumanın ve alevlerin odaya girmesini önleyen sıkı bir yalıtım oluşturur.  
 • Estetik, işlevsellik kadar önemlidir, bu nedenle yangın kapılarımız RAL 9001, RAL 9002, RAL 9003, RAL 9016, RAL 7032, RAL 7035, RAL 1013 ve RAL 1015 dahil olmak üzere çok çeşitli standart RAL renklerinde mevcuttur. Elektrostatik toz boya kullanılarak üretilen bu kapılar, müşterilerin bina tasarımını tamamlayacak mükemmel rengi seçmelerine olanak tanır. 

Aksesuarlar

Acil Yangın Kapısı’nda yangın kapılarımız, güvenlik ve işlevselliklerini artıran yüksek kaliteli aksesuarlarla birlikte gelir. İşte yangın kapısı aksesuarlarımız: 

 • Menteşe: Sağlam destek ve dayanıklılık sağlamak üzere tasarlanan yangın kapısı menteşelerimiz, kapının ömrü boyunca sorunsuz ve güvenilir çalışmasını sağlar. 
 • Otomatik kapatıcılar: Yangın kapısı kapatıcılarımız, kullanılmadıkları zamanlarda kapıları kapalı konumda tutarak yangın ve dumanın yayılmasını önleyen tutarlı ve otomatik bir kapanma mekanizmasını garanti eder. 
 • Yangın kapısı contaları: Yangın kapılarımız, ısıya tepki olarak genişleyen, dumana ve alevlere karşı sıkı bir bariyer oluşturan ve bina sakinlerinin korunmasına yardımcı olan şişen contalar dahil olmak üzere gelişmiş sızdırmazlık sistemlerine sahiptir. 
 • Kapı kilitleri: Yangın kapılarımızdaki güvenli kilitleme sistemleri, acil bir durumda kolay tahliyeye izin verirken, yetkisiz erişimi önleyerek güvenliği artırır. 
 • Panik bar: Hızlı ve güvenli çıkış için tasarlanan panik barlarımız, acil bir durumda kapıyı içeriden açmak için basit ve etkili bir yöntem sunarak bina sakinlerinin güvenli tahliyesini sağlar. 

Yangın Kapısı Fiyatları 

Yangın kapısı fiyatlarımız, çeşitli etkenlere bağlı olarak değişmektedir ve müşterinin özel taleplerine göre şekillenmektedir. Bu etkenler arasında yangın kapısının genişlik ve yüksekliği, tek veya çift kanatlı olması, çift kanatlı kapılardaki kanat ölçüleri, seçilen renk ve yangına dayanım süresi gibi özellikler bulunmaktadır. Ayrıca, yarım veya tam kasa tercihi de fiyatı etkileyen unsurlardandır. 

Talep edilen aksesuarlar da acil çıkış kapısı fiyatlarını belirleyen faktörlerdendir. Bunlar arasında her iki tarafta kullanılan kol ve kilit, panik bar veya kol ve kilit kombinasyonları, çift kanatlı kapılarda her kanatta istenen aksesuarlar, yangına dayanıklı pencere ve boyutları, menfez, kapı kapatıcı, kapı tutucu, elektrikli kilit karşılığı ve çift kanatlı kapılar için koordinatör gibi seçenekler yer almaktadır. 

Son olarak, hava sızdırmazlık fitilleri de fiyatları etkileyen önemli bir faktördür. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurularak, müşterilerimize en uygun fiyatları sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir