Çift Kanat Yangın Kapısı 

Çift kanat yangın kapısı yangın güvenliğinin öncelikli olduğu bina ve tesisler için olmazsa olmazdır. Genellikle ticari ve endüstriyel binalar ile hastaneler, okullar ve havaalanları gibi kamu tesislerinde kullanılmaktadır. Çift kanatlı yangın kapıları, yangın ve dumanın yayılmasını önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Mevcut boyut ve seçenekler yelpazesi ile çift kanatlı yangın kapılarımızı, herhangi bir bina veya tesisin ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirebilmemiz mümkündür.

çift kanat yangın kapısı

Çift Kanat Panik Barlı Yangın Kapısının Özellikleri 

Çift kanatlı yangın kapıları 60, 90, 120 veya 180 dakika yangına dayanıklılık sertifikalarına sahiptir. Kanatların yangına dayanım sınıfı ve süresine göre değişebilen 70mm kalınlığında izolasyon malzemeleri ile çift yüzü galvanizli veya DKP sacdan imal edilmektedir. 

Yangın kapısının her bir kanadında yaylı ve yaysız olmak üzere iki adet menteşe bulunmaktadır. Kapı çerçevesi, dumana karşı ek koruma için bir EPDM soğuk duman fitili ile monte edilmiştir. Yangın kapılarımız çeşitli standart RAL renklerinde mevcuttur veya isteğe bağlı olarak özel renklerde üretebilmekteyiz. 

Çift kanatlı yangın kapıları, ayarlanabilir kasa kalınlığı veya sabit (tek) kasa seçenekleri ile sunmaktayız. Ayrıca her projeye uyacak şekilde özel ölçülerde üretim sağlamaktayız. 

Yangın Kapısı Kasa Özellikleri

Çift kanatlı yangın kapıları köşe kasa ve ayarlanabilir giysi kasa olmak üzere üretilmektedir. Köşe kasada kauçuk bir fitil yuvası, kendinden eşik (standart eşik presleri 4 cm), 1,5 mm sac kalınlığı ve fitil yuvasında takılmış bir soğuk hava contası bulunmaktadır. Ayarlanabilir giysi çantası, takılabilir ve ayarlanabilir yapılarda, kauçuk fitil yuvaları, kendinden eşikler (standart eşik presleri 4 cm) ve 1,5 mm sac kalınlığında bir çift kasa iç kasa ve dış kasa ile mevcuttur. 

Yangın Kapısı Kanat Özellikleri 

Çift kanatlı yangın kapılarımızın kanatları 68mm kalınlığında olup 68mm kalınlığında özel yangın koruyucu malzeme ile doldurulmuştur. Kanat kenar bindirmeleri ezilerek merkezlenmektedir. Aynı zamanda kanatlar özel sigma kuşağı veya opsiyonel giyotin altyapısına sahiptir. Kapı kanatlarındaki panik barların altlarında takviye sacları bulunmaktadır. Kanat altı hareketli duman giyotini veya hidrolik kapı kapatıcı gibi opsiyonel elemanlar da ekleyebilmekteyiz. 

Çift Kanat Panik Barlı Yangın Kapısının Avantajları 

Panik barlı çift kanat yangın kapıları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok sayıda avantaj sağlar: 

  • Yangın ve dumana karşı gelişmiş güvenlik ve koruma 
  • Tüzüğe ve bina yönetmeliklerine uygunluk 
  • Düşük sigorta maliyetleri 
  • Yüksek bina değeri
  • Herhangi bir proje gereksinimine uyacak şekilde seçenekler 

Çift Kanat Panik Barlı Yangın Kapısı Fiyatları 

Yangın kapılarının maliyeti kapıların boyutlarına, özelliklerine ve diğer etkenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Panik bar özellikleri, kanat altı hareketli duman giyotinleri veya hidrolik kapı kapatıcılar gibi özelleştirilmiş seçenekler ve ek özellikler maliyeti artırabilir. Projeleriniz için teklif almak adına hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz.