Camlı Yangın Kapısı

Camlı yangın kapısı, alışveriş merkezleri, oteller, okullar, hastaneler, spor ve eğlence merkezleri ve havaalanları ve terminaller gibi kamu yapıları dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda giderek daha popüler hale gelmektedir. Bu, büyük ölçüde güç ve estetik çekiciliğin birleşimi sayesindedir. Ürünlerimiz, 30, 60, 90 ve 120 dakikalık yangına dayanıklılık dereceleri ile E/EI dayanıklılık sınıfları için sertifikalı özel olarak tasarlanmış yangına dayanımlı cam kapılarıdır. Prestij ve güvenliğin ön planda tutulduğu çok çeşitli uygulamalar kullanılmaktadır. Hem paslanmaz hem de boyalı çelik alternatifleri ile Alman menşeili profil ve cam kalitesi sunmaktayız.

  • 30-60-90-120 dakika yangına dayanıklılık ile sertifikalı E/EI direnç sınıflarında mevcuttur
  • Alman menşeili profil ve cam kalitesi ile paslanmaz ve boyalı çelik alternatifler
  • Havaalanları, hastaneler ve kamu binaları gibi yoğun kullanım alanları için uygundur

Otomatik Yangına Dayanımlı Cam Kapılar

  • Konfor için tek kanat veya çift kanat otomatik kapı sistemi
  • Kanatlar kapatıldığında tamamen yangına dayanıklı hale gelir
  • Yangın alarmı durumunda otomatik kapanma ve istenildiği zaman manuel açma
  • Avrupa Standardı EN 13501-2: 2004 ve EN 1634-1: 2000’e uygunluğu onaylanmıştır
  • EI60, EI30, E90, E60 ve E30 sınıfı kapılar mevcuttur
  • Sıcaklık gerekli seviyeye ulaştığında özel bantlar şişer ve boşluklar arasında sızdırmazlık sağlar
otomatik camli yangin kapisi
Otomatik Yangına Dayanımlı Cam Kapılar

Sertifikalı yangına dayanıklı cam kapılarımız E90, E60, E30 ve sınıf kapılar ile yangına dayanıklılık sınıfında yer almaktadır. Ayrıca EI60 ve EI30 sınıfı kapılarla da güvenlik sağlarlar. Bu otomatik kapı tipi, trafiğin yoğun olduğu alanlar için idealdir. Tam güvenlik sağlaması nedeniyle havaalanları, hastaneler, tren istasyonları ve kamu binaları gibi yerler için uygundur. Ayrıca yapılarda yürürlükte olan ve belirli standartları sağlaması gereken yönetmeliklere de uygundur.

Camlı Yangın Kapısı Standartları

İster tek kanatlı ister çift kanatlı olsun otomatik yangına dayanımlı cam kapılarımız, konfor için geniş ve net bir açıklık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Yangına dayanıklı kanatlar kapatıldığında tamamen yangına dayanıklı hale gelir. Yangına dayanıklı otomatik cam kapılarımız standart olarak yangın alarmı durumunda otomatik olarak kapanmaktadır. Sıcaklık belirli seviyeye geldiğinde özel bantlar şişer ve boşlukları kapatır. Bu kapılar, EI60, EI30, E90, E60 ve E30 kapılarında “Yangın kapıları ve kepenk bağlantı parçaları için yangına dayanıklılık testleri” için Avrupa standardı EN 13501-2: 2004 ve EN 1634-1: 2000’e uygunluk sertifikasına sahiptir.

Camlı Yangın Kapısı Modelleri

camlı yangın kapısı

Şirketimiz, en yüksek yangına dayanıklılık ve güvenlik standartlarını karşılayan çok çeşitli cam yangın kapıları ve otomatik cam yangın kapılar sunmaktadır. Bu ürünler çeşitli yapı tiplerine uygundur ve kullanıcılara konforlu ve güvenli bir ortam sağlar. Eğer sizlerin de otel, alışveriş merkezi, hastane, okul ve benzeri yapıları için camlı yangın kapısı gibi ihtiyaçlarınız var ise tecrübeli ekibimiz ile birlikte sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Camlı yangın kapısı fiyatlarına gelirsek kapının boyutu, yapımında kullanılan malzemeler ve gereken ek özellikler veya sertifikalar gibi faktörlerden oluşmaktadır.